• تماس بگیرید 88890225 یا
  • Email info@poltravels.com

هند

درباره هند

کشور هند تنوع زیادی برای گردشگری دارد . از اورست ،قله ی بلند رشته کوه هیمالیا گرفته تا جزیره های گرمسیری و شهر های رنگارنگ و پرتکاپو که باعث جذب گردشگران می شود . دهلی ، بمبئی ، چنای ، آگره چهار شهر در هند هستند که بیشترین بازدید را توسط گردشگران خارجی داشته اند .   شهر دهلی دهلی یکی از بزرگترین شهر های هند و قدیمی ترین شهر های جهان با قدمتی بیش از پنج هزار سال است . در این شهر اماکن تاریخی و گردشگری زیادی وجود دارد که از جمله آنها میتوان موارد زیر را نام برد :

  • قلعه سرخ با تالارها و ایوان های باشکوه
  • مسجد جامع دهلی یا مسجد جهان نما که به دستور شاه جهان سازنده تاج محل ساخته شده
  • آرامگاه همایون که با معماری ایرانی ساخته شده است
  • آرامگاه صوفی بزرگ هند خواجه نظام الدین اولیا
  • معبد آیین بهایی که از معروفترین بناهای مدرن این کشور می باشد
  • بنای یادبود مهاتما گاندی پدر ملی هند
  • کاخ ریاست جمهوری
  • دروازه هند
  • مراکز خرید بسیاری هم برای گردشگران وجود دارد که صنایع دستی پارچه ای چوبی و سنگی از بهترین سوغاتی های هندوستان به شمار می روند .

قلعه سرخ دهلی قلعه سرخ دهلیمسجد جامع مسجد جامعآرامگاه همایون آرامگاه همایوندروازه هند دروازه هند

شهر چنای شهر چنای به معماری معابد هندو و موسیقی و رقص کلاسیک شناخته شده است ، به همین دلیل نیز فستیوال های متعددی در این شهر برگزار می شود. این شهر میزبان رقابت ها ی کریکت که یکی از محبوب ترین ورزش های این کشور است و مسابقات تنیس نیز می باشد .
کریکت کریکتتنیس تنیس

شهر بمبئی شهر بمبئی بزرگترین بندر هندوستان است و در شمال شرقی اقیانوس هند قرار دارد .این شهر به دلیل اینکه مرکز تولید فیلم های سینمایی هند است به بالیوود شهرت دارد. از اماکن تاریخی و دیدنی این شهر میتوان موزه پرنس ویلز، موزه ی ویکتوریا ، هتل مجلل و مدرن تاج محل ، غار فیل ها ،چپاتی مرکز تفریحی در کنار دریا ،بازار تاریخی کرافت مارکت که در کنار دیگر بازارهای مدرن بمبئی قرار دارد و ... را نام برد .
موزه ویکتوریا موزه ویکتوریاهتل تاج محل هتل تاج محلبالیوود بالیوود

شهر آگره در نزدیکی شهر آگره ، تاج محل ، آرامگاه بسیار زیبا و باشکوه شاه جهان و همسر ایرانی اش قرار دارد . این بنا توسط معماران ایرانی در یک باغ بسیار بزرگ که جوی آبی ازمیان آن عبور میکند به سبک باغ های ایرانی ساخته شده است . این بنای عظیم یکی از عجایب هفتگانه جهان می باشد . یکی دیگر از اماکن دیدنی شهر آگره قلعه ی آگره یا قلعه ی لعل که به معنی قرمز است و به همین دلیل به آن قلعه سرخ هم گفته میشود که در شمال تاج محل قرار گرفته است . البته قلعه ی سرخ در شهر بمبئی قرار دارد و با این قلعه تشابه اسمی دارد.
تاج محل تاج محلقلعه لعل قلعه لعل

بهترین تور هند را با آژانس هواپیمایی پل سیر تجربه کنید. تور پراگ  

نظری وجود ندارد
نظر خود را بنویسید
Answer 8 x 10 =

شما اینجا هستید

مجری تور های داخلی و خارجی به کشور های اروپایی و آسیا با قیمت مناسب به همراه خدمات اخذ ویزا

آژانس هواپیمایی پل سیر

تهران، ابتداي خيابان مطهري، پلاک 466، طبقه اول

به روز باشید

جهت اطلاع از آخرین اطلاعات تور ها، آخرین پیشنهادات و تخفیف های فصلی و اخبار گردشگری، ایمیل خود را وارد کنید. ما ایمیل اسپم نمی فرستیم :)